Dbasz o swoją cerę i włosy? Używaj wody filtrowanej!

Pielęgnacja skóry i włosów ma duże znaczenie dla ich wyglądu i zdrowia. Czy wiesz, że woda filtrowana może zapobiegać i pomagać w walce z trądzikiem?

Woda filtrowana stała się nieodłącznym elementem wielu kuchni. Po dzbanek z filtrem sięgamy niemal automatycznie, gdy chce napić się wody, zaparzyć herbatę lub ugotować zupę. Nic dziwnego. Filtry do wody usuwają nieprzyjemne w smaku i zapachu związki chloru. Na dodatek usuwają drobne zanieczyszczenia, które mogą przedostawać się z instalacji. Zatrzymują też metale ciężkie i pestycydy, gdyby znalazły się w wodzie. Niewiele osób jednak wie, że woda filtrowana może pomóc w walce z trądzikiem i że jest idealna do pielęgnacji szorstkich, sztywnych włosów…

Woda filtrowana pomaga dbać o cerę i włosy

Filtry do wody przede wszystkim zmiękczają wodę usuwając nadmiar wapnia i magnezu. Dobrze widać to na przykładzie czajnika. Nie stosując filtrów do wody w czajniku odkłada się kamień kotłowy. Twarda woda ma jednak negatywny wpływ nie tylko na sprzęty AGD.

Szkodzi także włosom i skórze. Nadmiar minerałów zawarty w twardej wodzie osadza się na skórze głowy przez co zatyka mieszki włosowe. To z kolei prowadzi do swędzenia a nawet stanów zapalnych, które mogą skutkować m.in. wypadaniem włosów. W rezultacie włosy stają się bardziej suche, matowe, zniszczone i łatwo się plączą.

Ponadto, łuski włosa przypominają w swoim ułożeniu dachówkę – jedna zachodzi na drugą. Twarda woda sprawia, że między łuski dostają się minerały. Tam się gromadzą i, w rezultacie, nie mogą się zamknąć. Włosy zaczynają się puszyć i elektryzować, a na tych z tendencją do kręcenia mogą się tworzyć niechciane fale lub loki. Słowem, za sprawą twardej wody włosy wyglądają na zniszczone.

Nie inaczej jest w przypadku cery. Twarda woda wymaga używania większej ilości środków myjących co przekłada się na wysuszenie. To z kolei znak dla organizmu, by samodzielnie natłuszczać skórę w wyniku czego może dochodzić do stanów zapalnych i powstawania trądziku. Miękka woda nie wysusza skóry. Nie nasila też egzemy.

Pamiętaj, czasem wystarczy niewielka zmiana by poprawić wygląd i kondycję skóry. Nie zawsze potrzebujemy do tego specjalistycznych i drogich kosmetyków. Często warto sięgnąć po proste składniki i czystą, miękką wodę pozbawioną chloru i nadmiaru zbędnych pierwiastków. Wypróbuj dzbanka z filtrem w łazience. Duży wybór dostępny jest na ciekawym blogu o odżywianiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − jeden =