Jak dopasować okna i drzwi do wnętrza w stylu industrialnym?

Styl industrialny jest wyjątkowo modny i popularny w ostatnim czasie. Jest to trend w świecie mebli i designu, który eliminuje typowe ozdobniki innych stylów i wzoruje się na nowojorskich loftach z lat 50. Styl ten ma swoją dawkę vintage i korzysta ze stosowanych i ciemnych, metalicznych kolorów, minimalnych geometrii, podstawowych materiałów, takich jak żelazo i stal. Popularne jest również użycie sztucznej rdzy, odsłoniętej cegły i betonu.

Drzwi w stylu industrialnym

Drzwi z cortenu to synteza klasycznego stylu industrialnego, również dzięki rdzawemu kolorowi, który dobrze komponuje się ze stalowymi czy betonowymi elementami. Najnowsze modele pozwalają łączyć wygodę z designem, a także łączą estetykę z możliwościami antywłamaniowymi czy dźwiękoszczelnymi. Oprócz tego, że jest bardzo piękny (dla tych, którzy kochają te style), corten daje również szczególne wrażenie w dotyku.

Nawet stare i klasyczne drewniane drzwi w połączeniu z odpowiednim designem mogą być trafnym rozwiązaniem dla mieszkań urządzonych w stylu industrialnym. Nastrój przypomina stary amerykański film, z dużymi drewnianymi drzwiami, które harmonijnie komponują się z rurami, odsłoniętymi cegłami i metalowymi ramami.

Drzwi przesuwne łączą w sobie praktyczność i klasę. Styl industrialny wymaga pokazania wyraźnie widocznych szyn, po których mogą przesuwać się drzwi drewniane, metalowe, a nawet szklane. Jedną z możliwości jest połączenie drzwi z surowego drewna ze stalowymi lub kutymi szynami: idealne rozwiązanie dla domu w stylu industrialnym.

Okna do domu w stylu industrialnym

Przy wyborze okien należy pamiętać o kilku ważnych aspektach takich jak światło, zabarwienie czy też kształt. Zostały one omówione pokrótce poniżej. 

Okna podobnie jak drzwi muszą odzwierciedlać elementy stylu industrialnego. Ten styl dziedziczy swoje podstawowe cechy z loftu, który z założenia jest bardzo jasny i „przewiewny”. Aby stworzyć okna harmonizujące ze stylem industrialnym, warto zdecydować się na duże okna o czystym kroju i esencjonalnym designie, wykonane z bardzo cienkich profili i laminatów. Nowoczesne rozwiązania oferują lekkie i cienkie szkło o wysokim stopniu dźwiękoszczelności, w połączeniu z oprawami w stylu vintage i minimalistycznymi, które nadają światłu jeszcze większy urok absolutnego bohatera.

Jeśli chodzi o kolorystykę, najpopularniejszym odcieniem jest ciemnoszara lub antracytowa ramka, ale można też zdecydować się na biel lub czerń. Kształty stylu industrialnego są czyste, minimalistyczne i kwadratowe. W przypadku okien często spotyka się przykłady szkła podzielonego kolejno na wiele tafli, kwadratowych lub prostokątnych, z ciemnoszarymi lub czarnymi ramami.

Podział na szyby to typowy aspekt okien przemysłowych, które muszą współgrać z otaczającym środowiskiem, ze ścianami, stołami, fabrycznymi krzesłami i lampami. Efekt retro musi również i przede wszystkim wynikać z wyposażenia, które przyczynia się do nadania otoczeniu silnej osobowości.

Styl industrialny to krok do inspirujących wnętrz

Wybór tego stylu jest najbardziej popularny i to nie tylko w środowiskach pracy (wiele salonów jest urządzonych w stylu industrialnym), ale także w domach i mieszkaniach. Oczywiście decydując się na tę możliwość należy liczyć się z koniecznością spójnego łączenia mebli i dodatków.

Dlatego we wnętrzu industrialnym drzwi i okna również muszą być dostosowane do ogólnego stylu. Projekt otoczenia w stylu industrialnym musi odpowiednio łączyć się z odpowiednim oświetleniem, naprzemiennymi drzwiami ze szkłem lub kwadratowymi dużymi oknami, dlatego warto poprosić o pomoc specjalistów z poldom.co.uk.

Koncepcja tego nastroju pochodzi ze starych amerykańskich magazynów z lat 50., przebudowanych z elementami współczesnego designu. Jeśli chodzi o materiały, można wybierać między drewnem, stalą, aluminium i wieloma innymi rozwiązaniami.

Jeśli szukasz drzwi i okien do domu w stylu industrialnym, które łączą w sobie funkcjonalność, estetykę i wysoką jakość wykonania, firma Poldom.co.uk jest idealnym miejscem do zrealizowania Twoich potrzeb. Ich bogata oferta obejmuje szeroki wybór drzwi i okien, które są nie tylko trwałe i energooszczędne, ale również wyróżniają się unikalnym stylem, który doskonale wtopi się w przestrzeń loftową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 7 =